Будівництво каркасних будинків


[vc_row][vc_column width=»1/2″][vc_column_text]

Каркасні будинки — сучасно і безпечно!

Рік за роком світове співтовариство все частіше звертає увагу на тенденції, які повертають нас до традицій і змушують задуматися про навколишнє середовище. Каркасний будинок є прекрасним зразком такого поєднання. Він давно став популярним на заході. У країнах ЄС, США та Канаді існує ряд затверджених державою норм щодо каркасного будівництва. Компанія Артхаус Буд працює саме за цими стандартами.

Серед стандартів, прийнятих на озброєння:

 • європейський норматив Єврокод 5;
 • французькі норми DTU 31.1, DTU 31.2;
 • німецький національний норматив DIN 1052.

Крім того, ми неабияк ретельно ставимося до сировини. Регулярний радіологічний та фітосанітарний контроль є запорукою усунення можливих ризиків і загроз на користь наших клієнтів і їх безпеки. Довгий експлуатаційний термін також відноситься до очевидних переваг. Каркасний будинок стане затишним житлом або вдалою забудівлею для Вашого бізнесу на 80-100 років в умовах дбайливого ставлення.[/vc_column_text][vc_column_text]

Процес виробництва каркасних будинків і збірних каркасно-щитових будинків

Сировина

Для виготовлення даху, балок перекриття та стінових панелей використовують сосну. Ми забезпечуємо для деревини регулярний радіологічний та фітосанітарний контроль, тому наша продукція успішно експортується в країни ЄС.
Ми гарантуємо, що всі наші вироби: каркасні і збірні каркасно-панельні будинки, готелі, ресторани, бази відпочинку виготовлені тільки з сертифікованих і якісних будівельних матеріалів. Саме тому вони цілком безпечні і мають тривалий експлуатаційний термін.

Комунікації в каркасному будинку

Всі комунікації, які необхідно встановити в каркасному або каркасно-щитовому будинку, потрібно запланувати заздалегідь і позначити в проекті будівництва. Комунікації найчастіше прокладаються в порожнинах стін або в проміжках між фінішними: обробкою і стійками. У балках перекриття і стійках можна робити отвори, але завжди потрібно дотримуватися нормативів.[/vc_column_text][vc_single_image image=»3009″ img_size=»full»][/vc_column][vc_column width=»1/2″][vc_single_image image=»3005″ img_size=»full»][vc_column_text]

Процес виготовлення каркасно-щитового будинку

КОНСТРУКЦІЯ КАРКАСНОГО БУДИНКУ

 1. Підкладна дошка 40х140 мм;
 2. Підвіконна дошка 40х140 мм;
 3. Надвіконна перемичка з кількох дощок 40х140 мм або 40х200 мм;
 4. Верхня обв’язочна дошка 40х140 мм;
 5. Стійка 40х140 мм, крок стійок 400 або 600 мм;
 6. Плита жорсткості: фанера або ОСБ-3 товщина 10 мм;
 7. Платформа перекриття (балки 40х200 мм, ферма на МЗП, двотаврова балка) + чорнова підлога ОСБ-3
  товщина 18 або 22 мм;
 8. Крокв’яна ферма із п/м 40х140 мм; 40х200 мм.

ЗОВНІШНЯ СТІНА КАРКАСНОГО БУДИНКУ У РОЗРІЗІ

 1. Зовнішнє оздоблення (фальш-брус, штукатурка по екструдованому пінополістиролу, магнезитова плита або ЦСП під фарбування, клінкерна цегла)
 2. Монтажна рейка вентильованого фасаду, січення 25х45 мм
 3. Плівка вітрозахисна Tyvek House Wrap
 4. ОСБ-3, товщина 10мм
 5. Утеплювач (базальтова вата)
 6. Плівка парозахисна
 7. Внутрішня оздоба (вагонка, гіпсокартон, ЦСП, магнезитова плита)
 8. Стійки каркасу 45х140 мм

[/vc_column_text][vc_column_text]

Кондиціонування та опалення у каркасному будинку

У каркасному будинку можна встановлювати водяне опалення. Це зробити легше, ніж, наприклад, у газобетонній чи цегляній будівлі. Набирає популярності також повітряне опалення, яке часто використовується у Північній Америці. Найбільш практичним та вигідним способом кондиціювання є встановлення спліт систем, особливо для комерційних проектів. Така система коштує недорого, а виконує одразу кілька функцій: опалює будинок взимку та охолоджує влітку.
Важливим є те, що тип опалення для каркасного будинку потрібно обирати ще на стадії створення проекту, тому що в процесі будівництва треба робити спеціальні пустоти в каркасі.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ОСНОВНІ ЕТАПИ БУДІВНИЦТВА КАРКАСНОГО БУДИНКУ

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=»1/2″][vc_column_text]

Фундамент

Для каркасного або каркасно-щитового будинку можна використовувати стовпчастий або малозаглублений стрічковий фундамент, тому що вага такого будинку у кілька разів менша, ніж вага газобетонного або цегляного. При будівництві фундаменту слід враховувати багато факторів, таких як рельєф місцевості, висоту, на якій залягають грунтові води та склад самого грунту. Для одноповерхового будинку достатньо товщини фундаменту 25 см, для двоповерхового – 30 см. В тому випадку, коли каркасний будинок облицьовується клінкерною цеглою, товщину фундаменту потрібно збільшити на 12 см по периметру.

Монтаж каркасу

Усі каркасно-панельні, збірні будинки від компанії «АртХаусБуд» можна легко змонтувати власними руками. Для цього не потрібно використовувати жодної важкої техніки або спеціальних інструментів. В інструкції для монтажу чітко розписані всі необхідні дії.
Залежно від площі майбутнього будинку та складності монтажних робіт, весь процес монтажу може тривати від кількох днів до кількох тижнів. Погодні умови не заважають процесу збирання, тому будувати такий будинок можна у будь-яку пору року. Наприклад, для будинку площею до 400 м2 потрібна бригада з 4-5 будівельників, жодної вантажопідйомної техніки непотрібно.
Весь каркас ззовні обшивається вітрозахисною плівкою Tyvek House Wrap або аналогами цієї плівки. Вона захищає утеплювач від вологих повітряних потоків з вулиці, а зсередини назовні пропускає пару. Завдяки цій плівці пиломатеріал каркасу та утеплювач залишаються сухими.

Міжповерхове перекриття

Зазвичай, міжповерховим перекриттям для каркасного будинку служить балка 45х200 мм, встановлена кроком +/- 400 мм. Січення балок потрібно збільшити, якщо довжина перекриття більша, ніж 4,2 м. Для підвищених навантажень та прольотів більших за 5 м використовують декілька видів міжповерхового перекриття:[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=»1/2″][vc_column_text]– Сталева балка 24м у якості прогону;
– Дерев’яна двотаврова балка;
– Балки перекриття на основі МЗП (металевих зубчатих пластин).
Зверху на балкці викладається листовий матеріал, зазвичай це ОСБ-3 або фанера ФСФ товщиною 18-22 мм. Товщина залежить від кроку балок. Цементно-стружкова плита (ЦСП) може застосовуватись у будівлях з підвищеною вологістю та ризиком займання.

Внутрішнє оздоблення каркасного будинку

Каркасному будинку не потрібен час на усадку та усихання, тому одразу ж після монтажу всіх елементів, встановлення вікон та дверей, проведення утеплення та комунікацій можна розпочинати роботи по внутрішньому оздобленню.
В Україні найбільш широко використовують наступні матеріали для внутрішнього оздоблення:
– дерев’яна вагонка або МДФ;
– гіпсокартон;
– магнезитова плита;
– цементно-стружкова плита (ЦСП);
– ОСБ-3.
Є кілька способів для кріплення листів оздоблювального матеріалу в каркасному будинку:
– Кріпити безпосередньо на стійки. Це робиться дуже швидко, а коштує недорого, але забезпечує слабку звукоізоляцію та погану геометрію поверхні;
– За допомогою дерев’яних рейок. Цей спосіб не потребує особливих знань чи вмінь та коштує недорого;
– За допомогою металевих направляючих. Цей метод є найбільш ефективним, але більш коштовним, ніж попередні.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][contact-form-7 404 "Not Found"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Підібрати проект будинку

[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=»1/2″][vc_column_text]Ознайомитись з дизайном та переглянути проекти для будівництва Ви можете на сайті наших партнерів [/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=»1/2″][vc_single_image image=»3159″ img_size=»full» onclick=»custom_link» img_link_target=»_blank» link=»http://chproekt.com.ua/»][/vc_column][/vc_row]

Контакти

Адрес

Вул. Виговського 100

Телефон

+ 38 (067) 323 20 99